Sohbet siteleri

SOHBET SITELERI HAKKINDA BILINMESI GEREKENLER

Herbirimiz günlük hayatta farkı işler uğraşlar ve meslekler ile uğraşıyoruz. Herkes Yaşam koşullarını daha iyi bir hale getirmek için çalışır. İnsanoğlu hayatını idame ettirmek için mutlaka bir emek harcamak zorundadır. Doğanın kuralı bu. Birşeyler başarmak biryerlere gelebilmek için Real hayatta verilen yaşam mücadelesi ile bit ömür geçip gidiyor. Kimi insanlar beden kimileri de beyin olarak yorulurlar. Ortak noktamız akşam veya herhangi bir iş bitiş saatinde evde olduğumuzda biraz günlük hayatın stresini atabilmek değilmi? Bazıları televizyon seyreder kimileri arkadaş toplantıları düzenler vesaire.

Şimdi gelelim bizim sitemizin açılış sebebine. Bu siteyi kurma amacımız insanların günlük hayatında yaşadığı yorgunluk ve stresi bir nebze azaltabilmeleri adına sohbetler sağlayabilmesidir. 

Türkiye’de veya dünyanın bir başka ülkesinde birbirlerini hiç tanımayan görmeyen, tanışma imkanı olmayan indanların birbirlerine selam vermesini sohbet edebilmesini sağlamak kadar güzel bir duygu olamaz. 

Sizlere şunu söyleyebilirim. 

Turkchatfan gibi seviyenin ön planda tutulduğu ve topluluk kurallarına uygun hareket eden yönetim anlayışına sahip sohbet siteleri sayesinde, bir çok insan tanışmış ve Real hayatta bulamadıklarını bu ortamlarda bulmuş bir çok insan var. 

Buradan şunu çıkarabiliriz.. Turkchat pozitif bir iletişim aracıdır, kullanmayı bilene. 

Seviyeli sohbet:

İnternet üzerinde birçok sohbet sitesi bulunmakta. Bu siteler yönetim anlayışına göre farklılık gösterebiliyor. Örnek vermek gerekirse, sitenin arama motorundaki başlığına aldanmamak gerekir. Seviyeli sohbet kelimesinde bir arama yapıldığında karşımıza çıkan sayfalar illa seviyelidir diye bir husus yoktur. Burada site sahibinin sitesine kullanıcı çekmek amaçlı bu başlığı kullandığını göz ardı etmeyelim. 

Bedava sohbet; 

İnternet üzerinde bedava sohbet kelimesinde arama yaptığınızda, eğer sizden üyelik isteyen bir site var ise büyük ihtimalle ileriki kullanım aşamalarında sizden ücret talep edecektir. Bu yüzden ücretsiz olan siteleri şu şekilde keşfedebiliriz. Anasayfasında nick şifre ve sohbete bağlan menüsü var ise ve direkt bağlantı kurduktan sonra sizden üye olmanızı istemeyen irc tabanlı sohbet siteleridir.

Sesli ve görüntülü sohbet siteleri;

Bu siteler günümüzde seviyeli olarak adlandırılmış olsa’da büyük bir kısmı seviyeli olarak kabul edilemez. Bu hususta Önerim bu siteler genelde görselliğe önem veren kullanıcılar tarafından kullanılır. 

Yazılı chat siteleri.

Bu sitelerde ön planda olan kişilerin klavyesidir. Bu şekilde dış görünüşten önce insanları tanımak daha mantıklı olabilir ama karşıdaki kişiyi tanımak biraz zaman alabilir.  

Dolayısı ile sohbet sitelerine baktığımızda bir çok farklı türde hizmet veren kategoriler bulunuyor. Burada sevgi saygı gibi kavramlar kullanılması gereken önemli bir karakter ve duruş olarak benimsenmelidir. 

Şunu kesinlikle unutmayalım. İnternette yazan herşey doğru mu? kesinlikle araştırmaya değer. Seviyeli, bedava, gibi kelimelerde karşılaştığımız sayfaların büyük bölümü sadece kullanıcı odaklı bu kelimeleri kullanıyor. O halde seviyeli sohbet edip kendi kriterlerinize uyan insanlara kapıyı aralamak en doğrusu. 

Sanal olarak adlandırdığımız bu ortamlarda güven duygusunu kayıp etmemek için ince eleyip sık dokumak çok önemlidir. Kişilerin davranış ve yaklaşımına Dikkat etmek önemli bir unsurdur. 

Turkchat fan, kullanıcı dostu yönetim şekli işe sizlere en iyisini sunmak adına gelişen güncellenen ve kişisel haklara saygı duyan bir ortam olarak yoluna devam edecektir. 

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
200 okuma
21 Nisan, 2019
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?